Blog

  • 0

Restoran mobil uygulama sahibi olmanın faydaları.

Tags : 

Restoran Mobil uygulama sahibi olmak, restoranınızda ki işleri geliştirmek ve hizmetlerinizi müşterinize ulaştırmak için en etkili ve en yeni yollardan biridir. Mobil uygulamaya sahip olmanın restoranınız için yüzlerce faydasından bahsedebiliriz. Daha fazla müşteri kazanmak, mevcut müşterilerinizi korumak, ürünlerinizi daha iyi anlatıp, gösterebilmek için kişiselleştirilmiş bir alana sahip olmak, restoranının değerini artırmak, en son indirimlerinden müşterilerini haberdar edebilmek, müşteri sadakati sağlamak, verimliliğini artırmak, işletmen için direk pazarlama kanalı oluşturmak, rakiplerinden ayrışmak, marka olmak gibi yüzlerce neden sıralanabilir.

Her şeyin çok hızlı eskiyip yerini yenilerinin aldığı bir dünyada hiç kimse zamanını boşa harcamak istemez. Eğer bir restoran işletmecisiysen restoran mobil uygulama sahibi olarak müşterilerinin birkaç dokunuşla sipariş vermelerini sağlayıp müşterilerin için en değerli şey olan zamanlarını doğru değerlendirmelerini sağlayabilirsin. Büyük şehirlerde trafiğin fazla olması insanların dışarı çıkmamalarında önemli etkenlerden biri. Restoranının mobil uygulamasıyla evinden çıkmak istemeyen müşterinin sipariş verebilmesini sağlamış olursun. Bu şekilde fiziksel olarak mekânına gelmeyen müşterileri de kaybetmemiş olursun.

Unutmayın! Anne babalarımız telefondan hiç yemek siparişi vermediler. Ama…

Akıllı telefon kullanan insanların büyük bir kısmı hayati öneme sahip birçok işini telefonları üzerinden yapmaktalar. İster yeni nesil olarak bakın, isterseniz teknolojiyi iyi kullanan anne babalarımız olarak değerlendirin alışkanlıklarımız, yapma şeklimiz değişiyor.

Yapılan bir araştırma, insanların artık tüm yemek yeme süreçlerini online olarak yaptığını gösteriyor. Restoran seçimi, restoran hakkında yapılan yorumlar, rezervasyon, yemek siparişi gibi birçok adım için internet veya mobil uygulamalar tercih ediliyor. Gıda ve teknolojinin bir araya gelmesiyle oluşan “Food tech” sektörü değişen insan alışkanlıklarını uygun hizmetler yaratıyor.

Değişen bu süreçte restoran sahibi olarak, işletmene yapacağın en önemli yatırımlardan biri bu değişime ayak uydurmak olacaktır.

Neden restoran mobil uygulamaya sahip olayım ki? Müşterilerim bana telefondan ulaşıp sipariş veriyorlar zaten.

Restoranına telefon açıp sipariş veren müşteriyi zaten kazanmışsın demektir. Birden çok defa fiziksel olarak mekânına gelmiş, yemeklerinin lezzetini ve ne istediğini bilen halk arasında ‘müdavim’ denen kişi olmuştur. Artık hizmetini daha iyi yapmanın yollarını aramalısın bu müşteri için. Ancak sadece telefonuna sahip nasıl yemekler hazırladığını bilmeyen, menünde neler olduğunu, ne sipariş vereceğini bilemeyip kararsız kalan, broşürüne sahip olmayan müşterilerin için en iyi çözüm restoran mobil uygulaması olur. Çünkü menüyü görebildiği, fiyatlarını, indirimli yemekleri inceleyebildiği ve aynı yerden sipariş verebildiği bir uygulamaya sahip olmak sizce de telefon açarak sipariş vermekten daha iyi olmaz mı?

Appsmen – Mobil Restoran Uygulaması

Appsmen Restoran mobil uygulaması

Görsel ve teknik yapısıyla müşterilerinin karar verebilmesi kolaylaştırıp ve restoranının hizmetlerini en iyi şekilde müşterine ulaştırmanı sağlar. Kayıt ücreti olmadan, taahhütsün olarak Android ve IOS mobil uygulama platformaları için restoranına özel uygulama geliştirerek restoranını mobil dünyada müşterilerinle buluşturur.


  • 0

Türkiye’de Mobil İnternet Kullanımı Bilgisayarı Geçti

Tags : 

mobil-internet-kullanimi-internet-kullanimi

Dünyada büyük artış gösteren mobil cihaz kullanımı internet alışkanlığını da doğru orantılı olarak etkiliyor ve bunun sonucunda mobil internet kullanımı hızla yükseliyor. Yapılan araştırmalara göre ise mobil internet kullanımı geçtiğimiz ay itibariyle masaüstünü ilk kez geride bıraktı. İnternet erişimini kolaylaştırması açısından mobilleşmenin önemi günümüzde bir hayli fazla. Özellikle genç nufüs tarafından benimsenen internet günün her anında yoğun olarak kullanılıyor. İnternete erişmek için rahatlığından dolayı genellikle mobil telefonları tercih eden kullanıcılar ise mobil internet kulllanımını daha yüksek seviyelere çıkarıyor.  StatCounter’ın sonuçlarına göre Türkiye’deki internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 58’i internete mobilden erişiyor. Masaüstü kullanıcıların oranı ise yüzde 42 ile sınırlı. Türkiyede mobil internet kullanımının bu şekilde artacağını tahmin etmek güç değildi.

Türkiyede Aylık Mobil İnternet Kullanımı Desktop Kullanımını Geçti.

Türkiyede Aylık Mobil İnternet Kullanımı Desktop Kullanımını Geçti.

Evet mobil cihazlardan internet kullanımı masaüstü cihazlardan internet kullanımını geçti. Firmamıza ve işimize bu haberi uyarladığımızda neler yapabiliriz neler yapmamız gerekir peki.
Web sitelerinin mobil uyumlu olması(responsive) artık son derece önemli. Web siteleriniz responsive yapıda değilse kesinlikle geçiş sağlamalısınız çünkü giriş yapanların %50 sini artık rahatlıkla kaçırabilirsiniz.
Arama motoru görünürlüğü elde etmek için yine sitenizi mobil uyumlu cihazlara uygun hale getirmelisiniz. İsterseniz mobil site ile istersenizde responsive dizayn uygulayarak trafiğinizi artırabilirsiniz.
Hem markanızın ulaşılabilirğini artırmak, hem müşteri sadakati yaratıp mevcut müşterilerinizi elinizde tutmak için mobil uygulama ile mobil internet dünyasında varlığınızı sürdürebilirsiniz.

 


  • 0

Müşterinize düzenli olarak toplu mailler gönderin!

Maliyeti yüksek olmayan, getirisi herşekilde fazla olan ve müşterinizle olan bağınızı güçlendirmede etkili olması nedeniyle toplu mail göndermek günümüzde önemli ve populer bir promosyon aracı haline geldi. Şuana kadar eğer denemediyseniz müşterilerinizi kazanmak icin toplu e-posta (newsletter) gönderimini promosyon planınıza mutlaka katmalısınız.

Genel olarak toplu şekilde mailler yollamanın pahalı ve zor olduğu düşünülür. Ancak bu düşünceler tamamen yanlıştır. E-posta aracılığıyla insanlara ulaşmak diğer reklam yöntemlerine göre hem daha az masraflıdır hem de sonuc almada başarı oranınız daha yüksektir.

eposta

Toplu şekilde E-posta aracılığıyla mail göndermek neden bukadar etkilidir?

Sizde mevcut olan mail adresleri sizin kendi müşterilerinizdir. Dolayısıyla müşterileriniz sizi ve haberlerinizi herşekilde en yakından takip etmek isterler. Toplu mail sayesinde müşterileriniz indirimler ve özel tekliflerden haberdar olabilirler, bu durum müşterilerinizin sizi daha fazla ziyaret etmesini saglar.

Müşterileriniz E-posta listenize nasıl abone olabilirler?

Kendi sipariş sitenizde kolay bir form ile müşterileriniz isim ve mail adreslerini vererek e-posta listenize abone olabilirler. Bu sayede otomatik olarak restoran mail listenize girmiş olurlar.

E-posta aracılığıyla diğer kullanabileceğiniz yöntemler:

  • Müşterilerinize vereceğiniz her türlü indirimi toplu mail olarak iletebilirsiniz. Müşterilerinizin indirimlerinizi bu sayede takip etmesi müşteri sadakatinide arttıracaktır
  • Göndereceğiniz mailler asla sıkıcı olmamalı! Mailleriniz herzaman eğlenceli, faydalı ve ilginç haberler içermesi gerekir.

Toplu mail gönderme konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz. Toplu mail için kullanılan programlardan, göndereceğiniz maillerin içeriğine kadar size her konuda yardımcı olabiliriz.


Detaylı Bilgi Al!

  1. Geçerli bir mail adresi doldurunuz
  2. Seçtiğiniz ürün