Türkiye’de Mobil İnternet Kullanımı Bilgisayarı Geçti

  • 0

Türkiye’de Mobil İnternet Kullanımı Bilgisayarı Geçti

Tags : 

mobil-internet-kullanimi-internet-kullanimi

Dünyada büyük artış gösteren mobil cihaz kullanımı internet alışkanlığını da doğru orantılı olarak etkiliyor ve bunun sonucunda mobil internet kullanımı hızla yükseliyor. Yapılan araştırmalara göre ise mobil internet kullanımı geçtiğimiz ay itibariyle masaüstünü ilk kez geride bıraktı. İnternet erişimini kolaylaştırması açısından mobilleşmenin önemi günümüzde bir hayli fazla. Özellikle genç nufüs tarafından benimsenen internet günün her anında yoğun olarak kullanılıyor. İnternete erişmek için rahatlığından dolayı genellikle mobil telefonları tercih eden kullanıcılar ise mobil internet kulllanımını daha yüksek seviyelere çıkarıyor.  StatCounter’ın sonuçlarına göre Türkiye’deki internet kullanıcılarının yaklaşık yüzde 58’i internete mobilden erişiyor. Masaüstü kullanıcıların oranı ise yüzde 42 ile sınırlı. Türkiyede mobil internet kullanımının bu şekilde artacağını tahmin etmek güç değildi.

Türkiyede Aylık Mobil İnternet Kullanımı Desktop Kullanımını Geçti.

Türkiyede Aylık Mobil İnternet Kullanımı Desktop Kullanımını Geçti.

Evet mobil cihazlardan internet kullanımı masaüstü cihazlardan internet kullanımını geçti. Firmamıza ve işimize bu haberi uyarladığımızda neler yapabiliriz neler yapmamız gerekir peki.
Web sitelerinin mobil uyumlu olması(responsive) artık son derece önemli. Web siteleriniz responsive yapıda değilse kesinlikle geçiş sağlamalısınız çünkü giriş yapanların %50 sini artık rahatlıkla kaçırabilirsiniz.
Arama motoru görünürlüğü elde etmek için yine sitenizi mobil uyumlu cihazlara uygun hale getirmelisiniz. İsterseniz mobil site ile istersenizde responsive dizayn uygulayarak trafiğinizi artırabilirsiniz.
Hem markanızın ulaşılabilirğini artırmak, hem müşteri sadakati yaratıp mevcut müşterilerinizi elinizde tutmak için mobil uygulama ile mobil internet dünyasında varlığınızı sürdürebilirsiniz.

 


Yorumlar kapatıldı.

Detaylı Bilgi Al!

  1. Geçerli bir mail adresi doldurunuz
  2. Seçtiğiniz ürün